Saw Palmetto Nedir?

SAW PALMETTO NEDİR
Saçların görsel olarak sunduğu kurursuz duruş aynı zamanda kişinin sahip olduğu ruha da yansıyarak, psikolojisi üzerinde etki etmektedir. Günümüzde erkek ve kadınların yaşadıkları ortak sorunlardan bir olan saç dökülmesi, özellikle psikoloji üzerinde olumsuz etkiler oluşturmaktadır. Saç dökülmesi bir sağlık sorunu olup, altında yatan nedenin çözüme kavuşturulması gerekmektedir. Aksi takdirde bireylerde keklik problemleri yaşanmasına neden olabilmektedir. Vücudun sağlık sorunlarından uzak kalması adına alınan besinler, saç üzerinde etkili olmasına karşın genetik özelliklerin etkisiyle, dışarıdan destek alınmasına ihtiyaç duymaktadır. Saç dökülmeleri sorunlarında bireyler bakım desteğini edinmek adına çeşitli ürünler kullanmaktadır.

Fakat kimyasal ürünlerin dermatolojik etkisi klinik olarak kanıtlanmadığı ürünlerin tercihi saç dökülmeleri sorunlarına istenilen çözümü sunmada yetersiz kalmaktadır. İtalya’nın Monza şehrindeki laboratuarlarda klinik testlere tabi tutularak, saç dökülmesi üzerinde etkili olduğu kanıtlanmış Rephair, içerdiği bileşenlerle saç dökülmelerine güvenilir çözümü sunmaktadır. İçerisinde bulunan bileşimlerden biri olan, Saw Palmetto nedir bilgisi güçlü etkisini rahatlıkla saçlarda göstermektedir.

Saw-PalmettoSaw Palmetto içeriği ele alınacak olursa, ABD’de Florida bölgelerinde yetişen bir bitki olup, Rephair ürününde özel bir ekstresini barındırmaktadır. Yapılan araştırmalar, bu bitkiden oluşturulan ekstrenin vücutta oluşan 5-alfa redüktaz enzimini bastırma etkisi özelliğiyle, Testosteronun DHT’ ye dönüşümünü engelleyerek saç dökülmesinde başarılı sonuçlar sunduğu bilinmektedir. Genetik olarak özellikle erkeklerin DHT sorununa yatkın bir yapıda olması saç dökülmesini sürekli kılarak kellik sorunlarını yaşamalarına etki etmektedir. Bu nedenle saç bakımlarında itinalı seçimlerle özverili bir bakımı sürekli olarak uygulamaları gerekmektedir. İçerdiği Saw Palmetto ekstresi ile Rephair, saçların dökülme evrelerini durdurarak, gerekli olan sağlıklı beslenme evrelerini uzun kılmaktadır. Şampuan kullanımı sonrasında kuru saça uygulanılan losyonu ve serumu düzenli kullanımında saç derisinin ve diplerinin hücre yenilemesine yardımcı olmaktadır. Saw Palmetto 5-alfa redüktazın deride yer alan tip 1 üzerinde etkili olması sonucunda, finasteridde görülen hormonal sorunların Saw Palmetto içeriğinde görülmediği yönünde, çok sayıda güvenilir bilimsel çalışmamalar bulunmaktadır. Rephair şampuan kullanımı dışında, losyon kullanımıyla Saw Palmetto içeriğinin daha hızlı saç derisine ulaşmasını sağlamaktadır. Çabuk emilebilir özelliğiyle, uygulandığı problemli bölgedeki saç köklerine ve tellerine etki ederek, oluşan olumsuz etkilerin ve sorunların giderilmesine yardımcı olmaktadır.

Saw Palmetto nedir konusunda bilinmesi gereken, uygulanılan Rephair üçlü bakımıyla kılcal damarın açılarak saç köklerinde ulaşılmayan bölgelere denilmesine nüfuz edip, saç köklerinin güçlenmesine DHT dönüşüm engelleyici etkisiyle yardımcı olmasıdır. Saçın büyüme, dinlenme aşamasında gerekli olan desteği DHT durdurma gücüyle saç çapında olması gereken kalitenin oluşumuna katkı sağlamaktadır. Erkelerle bayanların rahatlıkla, her saç tipine uygunluk taşıması farkıyla kullanılması avantajını sunmaktadır. Saç dökülmelerin önüne geçmesi dışında, saç teli kopmaları üzerinde de etkili olup, saç telleri arasındaki mesafenin de azalması üzerinde etki etmektedir.

Saw Palmetto Nedir? ile ilgili etiketler : > >

Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?
Rephair ürün siparis Rephair ürün bilgi